Czy ptaki nadają się do hodowli?

Kraska zwyczajna to ptak, który w licznych regionach Polski występuje jako siwka. Jest to średniej wielkości ptak , będący przedstawicielem krasek, którego tryb życia niewątpliwie uznać można za wędrowny. Kraska zwyczajna zamieszkuje obszary właściwie całej Europy. Najbardziej jednak upodobała sobie obszary południowe oraz północny wschód od strony Bałtyku i Rosji.

Kraskę spotkać można również w środkowej i południowej Azji i północnozachodniej Afryce. Ostatnimi laty można zaobserwować wyraźny spadek liczby osobników tego gatunku. Można stwierdzić, że w pewnych krajach nie występuje już w ogóle. Warto wspomnieć, że pośród wszystkich kraskowatych, to właśnie kraska zwyczajna jest jedynym reprezentantem, którego można zobaczyć w Europie.

Hodowla ptaków

O południowym pochodzeniu kraski mówi jej egzotyczne ubarwienie, które jest w wyszukanym, niebiesko rdzawym kolorze. Kraska zwyczajna nie cechuje się dymorfizmem płciowym. Różnice tkwią natomiast w porach roku, w trakcie których poszczególna płeć zmienia swoje upierzenie. Budowa ciała kraski zwyczajnej jest krępa, a skrzydła są zaokrąglone. Kraska zwyczajna wyposażona jest także w bardzo silny, czarny dziób oraz nogi, które mają specyficzny żółtawy kolor. Czytaj dalej Czy ptaki nadają się do hodowli?